Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie

Czas trwania nauki – 5 lat

Zawód

Zdobywane kwalifikacje

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym

Przedmioty punktowane

Technik informatyk

• Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych
  • Tworzenie i administrowanie stronami i i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych

• informatyka

Informatyk przygotowuje stanowiska komputerowe do pracy, użytkuje urządzenia peryferyjne komputera osobistego, naprawia komputery, projektuje i wykonuje lokalne sieci komputerowe, konfiguruje urządzenia sieciowe, administruje sieciowymi systemami operacyjnymi. Informatyk tworzy strony internetowe, bazy danych i administruje nimi, tworzy aplikacje internetowe.

Praca: w wyspecjalizowanych firmach informatycznych(serwisanci, administratorzy, konserwatorzy sprzętu), urzędach (administratorzy baz danych i sieci), w domu (projektanci, graficy), we wszystkich gałęziach gospodarki  w których mają zastosowanie komputery.

Technik programista

• Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych
  • Projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji

• informatyka

Programista tworzy, administruje strony internetowe i relacyjne bazy danych. Programuje aplikacje internetowe. Zajmuje się tworzeniem i administrowaniem systemu zarządzania treścią. Programista projektuje oprogramowanie i testuje zaawansowane aplikacje webowe, desktopowe i mobilne.

Praca : W przedsiębiorstwach usługowych, zajmujących się projektowaniem, tworzeniem
i obsługą systemów informatycznych. W przedsiębiorstwach zajmujących się hostingiem oraz projektowaniem, tworzeniem i administracją witryn internetowych i innych technologii webowych. W przedsiębiorstwach zajmujących się tworzeniem programów desktopowych, aplikacji internetowych, mobilnych.

Technik grafiki             i poligrafii cyfrowej

• Przygotowywanie oraz wykonywanie prac graficznych i publikacji cyfrowych
  • Drukowanie cyfrowe              i obróbka druków

• informatyka

Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej przygotowany jest do tworzenia i  wykonywania prac graficznych i publikacji cyfrowych,  drukowania cyfrowego i obróbki  druków

Praca w:agencjach reklamowych,studiach graficznych,wydawnictwach  w firmach zajmujących się obsługą marketingową innych przedsiębiorstw,instytucjach badawczych przy dokumentacji badań własnej firmie świadczącej usługi z zakresu grafiki komputerowej, drukarniach.

Technik architektury krajobrazu

• Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja roślinnych obiektów architektury krajobrazu
  • Organizacja prac związanych z budową oraz konserwacją obiektów małej architektury krajobrazu

• informatyka

Technik architektury krajobrazu będzie przygotowany do projektowania i kształtowania krajobrazu: realizacji i pielęgnacji terenów zieleni towarzyszących budynkom mieszkalnym oraz obiektom przemysłowym i użyteczności publicznej, projektowania elementów architektury krajobrazu z zachowaniem wymogów estetycznych i ekologicznych, pielęgnacji i konserwacji istniejących i nowo projektowanych elementów architektury krajobrazu, prowadzenia uproszczonej rachunkowości i kosztorysowania oraz stosowania zasad marketingu w działalności związane z architekturą krajobrazu.

Technik Żywienia
 i Usług Gastronomicznych

• Przygotowanie i wydawanie dań
  • Organizacja żywienia i usług gastronomicznych

Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych  będzie przygotowany do

przechowywania żywności; przygotowania produktów i stanowiska pracy; obsługi sprzętu gastronomicznego; przygotowania dań zimnych, gorących i podstawowych deserów;

wydawania dań;

W zakresie kwalifikacji HGT.12. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych:

oceniania jakości żywności; planowania żywienia z uwzględnieniem alternatywnego sposobu żywienia; organizowania żywienia w produkcji gastronomicznej; wykonywania usług gastronomicznych; ekspedycji potraw i napojów.

Miejsca pracy:

- hotele i restauracje

- zakłady żywienia zbiorowego świadczące szeroki zakres usług;

- inne podmioty świadczące usługi gastronomiczne z obsługą kelnerską stanowiące potencjalne miejsca zatrudnienia absolwentów szkół.

Branżowa Szkoła I Stopnia w Przodkowie

Czas trwania nauki – 3 lata

Zawód

Zdobywane kwalifikacje

Przedmioty punktowane

Nauczane języki obce

Klasa wielozawodowa
Zajęcia praktyczne               w zakładach pracy

Kucharz

Możliwość odbywania zajęć praktycznych                            w szkole

• Przygotowanie
     i wydawanie dań
  • język obcy
  • język angielski

Praca: w podmiotach gospodarczych zajmujących się prowadzeniem działalności gastronomicznej, restauracjach, kawiarniach, hotelowych zakładach gastronomicznych, barach szybkiej obsługi, punktach małej gastronomii, jadłodajniach, gospodach, zajazdach, szpitalach, sanatoriach, domach wypoczynkowych, szkołach, przedszkolach, internatach. Kucharz może pracować również                    w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją wyrobów i  półproduktów spożywczych.

MONTER KONSTRUKCJI BUDOWLANYCH (klasa pod patronatem firmy FKP)

• Montaż konstrukcji budowlanych