Adwentowe tradycje i przedszkolne warsztaty wieńca adwentowego

Utworzono dnia 08.12.2020

Czterotygodniowy okres poprzedzający Boże Narodzenie jest czasem Adwentu. Słowo „adwent” w języku łacińskim oznacza przyjście. Zaczynamy go zawsze w niedzielę najbliższą uroczystości świętego Andrzeja. W tym też okresie odprawiane są Msze św.-roraty, na których do dzisiaj zachował się piękny zwyczaj zapalania lampionów lub świec. Światło jest symbolem Maryi, która poprzedziła przyjście Jezusa.’’ Te i wiele innych ciekawych informacji na temat tego wspaniałego czasu, poznały w pierwszym tygodniu adwentu nasze przedszkolaki. Jednym z symboli jest właśnie wieniec adwentowy i to on odgrywał główną rolę tego dnia ponieważ dzieci samodzielnie starały się wykonać własny wianuszek który potem zabrały do swojego domu. Na zakończenie dzieci zasiadły do wspólnego stołu na mały poczęstunek ,,adwentowo zimowy’’.

"Adwentowe tradycje i przedszkolne warsztaty wieńca adwentowego.''

Utworzono dnia 08.12.2020, 14:59