Akcja segregacja- 2x więcej, 2x czyściej!

Utworzono dnia 01.10.2018

Pod tym hasłem przebiegała tegoroczna akcja zbierania śmieci. Czy wiecie , że sprzątamy już od 25 lat? Niestety samo sprzątanie nie wystarczy. Segregując odpady szanujemy środowisko, oszczędzamy wodę i energię. Aktualnie z gospodarstw domowych trafia do recyklingu około 13% odpadów. Jest to bardzo mało. W każdym domu powinny znaleźć się kolorowe pojemniki do segregacji śmieci. W naszej szkole zbieramy makulaturę, nakrętki i baterie, które trafiają do odpowiednich odbiorców. Jeśli nie wiecie co zrobić z tymi odpadami warto je przynieść do nas.

21 września przyłączyliśmy się do akcji ,,Sprzątanie Świata”. Tradycyjnie już mieszkańcy Rębu pojechali sprzątać swoją miejscowość. Pozostali podzieleni na mniejsze grupy sprzątali okolice Pomieczyna. Pani Ania Wierzbicka i pan Kornel Hinc wraz z uczniami klasy VII wybrali się nad otalżyńskie jezioro. Zebraliśmy całkiem sporo śmieci.

Sprzątanie świata

Utworzono dnia 01.10.2018, 19:49