Błękitna Szkoła - Przyjaciele Bałtyckiej Przyrody

Utworzono dnia 07.05.2018

Dnia 27 kwietnia przyjechał do nas pan Wojciech Górski ze Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego im. Profesora Krzysztofa Skóry w Helu. Zaprosił nas do udziału w zajęciach warsztatowych, które dotyczyły ssaków morskich Morza Bałtyckiego. Podczas zajęć oglądaliśmy  model foki, sporo dowiedzieliśmy się o ciekawostkach z ich życia. Pan Wojciech Górski ciekawie opowiadał, wyświetlał filmy , przedstawiał animacje.

Foki należą do ssaków płetwonogich. Ich kończyny przekształciły się w płetwy. Gładkie , opływowe ciało umożliwia im niezwykle sprawne pływanie , ale na ladzie tracą większość swojej gracji i poruszają się nieporadnie. Znakomicie nurkują , przebywając pod wodą do pół godziny. Foki nie mają małżowin usznych i pływają używając tylnych kończyn. Foki rodzą młode na lądzie. Ich przysmakiem są ryby.

Błękitne lekcje

Utworzono dnia 07.05.2018, 22:08