Czytanie bajek

Utworzono dnia 19.11.2019

Dzień Postaci z Bajki w dniu 5 listopada stał się okazją do zaproszenia w mury Szkoły Podstawowej im. Bronisława Szymichowskiego bardzo ważnego gościa – wójta gminy Andrzeja Wyrzykowskiego. Włodarz odwiedził oddziały przedszkolne znajdujące się w nowym łączniku, oddanym do użytku niespełna rok temu. Zwiedzał kolorowe sale pełne zabawek, gier i książek oraz podziwiał wywieszone na ścianach prace plastyczne maluchów.

- Chcieliśmy pokazać wójtowi, jak zagospodarowaliśmy piękne sale lekcyjne w nowej części szkoły. Zazwyczaj wójt przyjeżdża na uroczystości szkolne, które odbywają się w sali gimnastycznej, a my chcieliśmy zaprosić go do nas. Inicjatywa wyszła ode mnie, ale zaangażowały się w to wszystkie nauczycielki wychowania przedszkolnego – tłumaczy Karolina Wilczewska, wychowawczyni grupy trzy- i czterolatków. Oprócz niej w organizację włączyły się: Anita Kuczkowska, nauczycielka zerówki, Justyna Wyborska, nauczycielka zerówki, Iwona Kalkowska, nauczycielka grupy pięciolatków.

Wszystkie przedszkolaki zgromadziły się w jednej sali lekcyjnej. Serdecznie powitały zarówno wójta Andrzeja Wyrzykowskiego, jak i dyrektor szkoły Violettę Karnowską. Zaśpiewały dla nich kilka piosenek. Następnie posłuchały bajki o Kopciuszki, którą przeczytał milusińskim wójt. Włodarz umiał przyciągnąć uwagę dzieci, bo słuchały go jak zaczarowane, nie odzywając się ani słowem. Na pamiątkę sympatycznego spotkania wręczyły gościom własnoręcznie przygotowane laurki. Wójt natomiast sprezentował dzieciom upominki: kolorowanki, latarki, odblaski, a także zestaw pięknie ilustrowanych bajek dla każdej klasy. Na zakończenie odbył się poczęstunek – były soczki i babeczki upieczone przez nauczycielki. We wszystkim pomagały harcerki ze szkolnego harcerstwa, przebrane za postaci z bajek: Elsę, Myszkę Miki, kota w butach, Kucyka Pony, żabkę. Dzieci były zachwycone!

Tekst: pani Daria Kaszubowska

Czytanie bajek