Utworzono dnia 21.10.2018

,,W Dniu Nauczyciela, w dniu Waszego święta

staje tu przed Wami, dziatwa uśmiechnięta,

aby Wam przekazać najlepsze życzenia”.

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty, które zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 roku. W naszej szkole uroczysty apel z tej okazji odbył się 12 października. Przybyli do nas zaproszeni goście: pani Teresa Zelewska – dyrektor Banku w Przodkowie, pan Andrzej Wyrzykowski- Wójt Gminy Przodkowo, ksiądz proboszcz Henryk Zieliński oraz Rada Rodziców. Wśród gości nie zabrakło nauczycieli- emerytów, którzy kiedyś pracowali w naszej szkole. Pani dyrektor przywitała wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej i oddała głos uczniom. W tym roku wychowankowie pani Ani Wierzbickiej przygotowali posiedzenie Rady Uczniowskiej, podczas którego dyskutowano o ważnych szkolnych sprawach. Uznano , że matematyczki chociaż bardzo dobrze liczą to najchętniej wpisują do dziennika cyfrę 1. Polonistki to takie nieżyciowe kobiety które myślą, że uczniowie mają czas na czytanie lektur i uczenie się wierszy. Do pań anglistek należy się uśmiechać i przymilać , bo może załatwią nam pracę w Unii. Panie od przyrody nie chcą iść z uczniami na łono natury. Historycy ciągle się powtarzają, mogliby od czasu do czasu wymyślić coś nowego. Najlepsi są nauczyciele – emeryci:

,,Choć ich dobrze nie znamy
To 50 punktów popieramy.
Znali ich nasi rodzice,
Gdy uczyli jak błyskawice”.

Następnie , mimo wcześniejszych żalów  uczniowie docenili nauczycieli i pracowników obsługi przyznając im nagrody w różnych kategoriach. Potem mogliśmy obejrzeć na zdjęciach naszych nauczycieli ,gdy oni sami byli uczniami. Niektórych trudno było rozpoznać.

Po części artystycznej przemawiali zaproszeni goście życząc wszystkim pracownikom szkoły radości, uśmiechu i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Zakończyliśmy uroczystość wspólnym śpiewaniem , składaniem życzeń i wręczaniem kwiatków.