Dzień Niepodległości

Utworzono dnia 17.11.2020

Święto Niepodległości jest to dla nas, Polaków dzień szczególny – będący upamiętnieniem zmagań o to, co dla nas jest szczególnie ważne – wolność. Tegoroczne szkolne obchody Święta Niepodległości były wyjątkowe. Dzieci z grup przedszkolnych w odświętnych ubraniach i pięknych kotylionach  uczciły to ważne święto w swoich salach z wychowawcami.  Spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia historii powstania naszego kraju. Dzieci wysłuchały legendy o Lechu, Czechu i Rusie. Nie obyło się bez wspólnych śpiewów, pogadanek oraz zagadek. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.  Przedszkolaki odwiedziły też kącik patrona szkoły ks. Bronisława Szymichowskiego. Miłym zakończeniem dnia był słodki poczęstunek naszych najmłodszych, którzy z wielkim smakiem spożywali biało-czerwone gofry oraz własnoręcznie wykonane wafle z kremem czekoladowym.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Dzień Niepodległości

Utworzono dnia 17.11.2020, 14:09