Dzień Ziemniaka

Utworzono dnia 17.11.2020

23 października 2020 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemniaka. Powodem do uhonorowania tego warzywa jest jego kulinarna popularność, możliwość przypomnienia tradycji ludowych odbywających się podczas jesiennych zbiorów ziemniaków, a przede wszystkim wywołanie radości ze wspólnej zabawy oraz udziału w konkurencjach, których bohaterem jest... ziemniak. W tym dniu wspólną zabawę rozpoczęliśmy od wysłuchania krótkiej historii o ziemniaku, następnie był teatrzyk oraz zagadki, konkursy oraz zabawy muzyczne. Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą na temat potraw wykonywanych z ziemniaków, ochoczo je wymieniając. Wiele radości sprawiły dzieciom konkurencje sportowe min. rzucanie do celu ziemniakiem, spacer z ziemniakiem na łyzce oraz sadzenie i zbieranie ziemniaków. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej o ziemniaku, gdzie wszystkie dzieci wykazały się własną twórczością oraz .Na koniec dzieci częstowały się wspólnie przygotowaną potrawą z ziemniaka czyli frytkami.

Dzień Ziemniaka

Utworzono dnia 17.11.2020, 13:59