Gminne Eliminacje Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej

Utworzono dnia 23.04.2018

"Rodnô Mòwa" 2018

09 kwietnia 2018 roku, w budynku szkolnym  w Rębie odbyły się gminne eliminacje  Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa". Naszą szkołę reprezentowały : Magdalena Konkol i Nikola Ziemann z klasy III SP oraz Kamila Domarus z klasy III gimnazjum. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod opieką pani Marii Krauza.

Po występach wszystkich uczestników jury ogłosiło wyniki. Okazało się , że Magdalena Konkol i Kamila Domarus zajęły I miejsca w swoich kategoriach wiekowych i obie reprezentowały naszą gminę w eliminacjach powiatowych . Nikola Ziemann zajęła II miejsce.

Organizatorem gminnych eliminacji „Rodny Mòwë” był przodkowski oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

20 kwietnia odbyły się eliminacje powiatowe , na których Kamila Domarus otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy uczennicom  pięknej recytacji kaszubskich utworów i życzymy dalszych sukcesów.

Rodno Mowa

Utworzono dnia 23.04.2018, 19:09