Gminny konkurs plastyczno-fotograficzny ,,Kapliczki i krzyże przydrożne w mojej miejscowości".

Utworzono dnia 10.05.2022

Wójt Gminy Przodkowo oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilanowie

serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych gminy Przodkowo do wzięcia udziału

w Konkursie Plastyczno-Fotograficznym

pod hasłem

„ Kapliczki i krzyże przydrożne w mojej miejscowości”

CELE KONKURSU

• Ukazanie historii obiektów sakralnych: kapliczki, krzyże przydrożne w gminie Przodkowo.

• Pogłębienie wiedzy o tradycjach religijnych i ludowych.

• Rozwijanie wrażliwości artystycznej uczniów

ZASADY UCZSTNICTWA

• Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Przodkowo.

Kategorie :

• klasy 0 – III – konkurs plastyczny
  • klasy IV-VIII – konkurs fotograficzny

Prace należy dostarczyć do dnia 20.05.2022 r. do Szkoły Podstawowej w Wilanowie lub przesłać na adres Szkoła Podstawowa w Wilanowie  83-305 Pomieczyno u. Górna 2

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

• Uczestnik przygotowuje pracę plastyczną na temat : „Kapliczki i krzyże przydrożne w mojej miejscowości”.

• Uczestnik zgłasza tylko jedną pracę, która wcześniej nie była prezentowana ani nagradzana w żadnym konkursie.

• Praca powinna być wykonana indywidualnie.

• Format pracy A4 lub A3.

• Technika wykonania dowolna: pastele, kredki ,farby, malarstwo, rysunek, kolaż, mozaika.

• Na odwrocie każdej pracy należy zamieścić kartę zgłoszenia wg załączonego wzoru.

Każda szkoła może nadesłać maksymalnie 5 prac.

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

Praca konkursowa składa się ze zdjęć i opisu.

• Każdy uczestnik konkursu nadsyła maksymalnie 3 zdjęcia wybranej przez siebie kapliczki lub krzyża znajdujących  się w Gminie Przodkowo wraz z opisem.

• Format zdjęcia A 4 lub A 5 na papierze fotograficznym.

Każda szkoła może nadesłać prace maksymalnie 5 uczestników konkursu.

• Opis zdjęcia powinien zawierać następujące informacje :
  • lokalizacja, miejsce i ewentualnie rok powstania fotografowanego obiektu,
  • szczegółowy opis (np. kapliczka nadrzewna, figura przydrożna, kogo przedstawiał, intencje powstania, kto opiekuje się danym obiektem itp.),

• Opis obiektu należy wydrukować komputerowo w formacie A 4 (nie przyklejać do zdjęć).

• Fotografie wraz z opisem i kartą zgłoszenia należy dostarczyć w zaklejonej kopercie na której prosimy umieścić nazwisko i imię uczestnika konkursu.

ZASADY OCENY PRAC

•Kryteria oceny zostaną ustalone następująco:

• zgodność z hasłem konkursu,
  •  samodzielne i oryginalne ujęcie tematu,
  •  estetyka wykonania.

ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU

• Oceny prac dokona jury powołane przez organizatorów.
  • Nadesłane prace przechodzą na własność organizatorów, którzy zastrzegają sobie prawo do ich wystawiania i nieodpłatnego reprodukowania w celach promocyjnych.
  • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do dokonywania zmian w regulaminie, o których zainteresowani zostaną powiadomieni pisemnie lub mailowo.
  • Uczestnikom konkursu nie przysługuje żadne wynagrodzenie z tytułu nadesłania i publikowania prac.
  • W każdej kategorii zostaną przyznane trzy nagrody.
  • Organizator nie wyklucza możliwości przyznania nagród ex aequo oraz wyróżnień.
  • Informacja o wynikach konkursu zostanie zamieszczona na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Wilanowie, a poszczególni laureaci powiadomieni o terminie odbioru nagród telefonicznie przez sekretariat swojej szkoły.

Wszelkie niejasności związane oraz prosimy kierować pod adres e-mail: ggrzenkowska@wp.pl