Gminny konkurs plastyczny ,,Święty Józef - opiekun Świętej Rodziny"

Utworzono dnia 31.03.2021

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym

I.         PATRONAT

Gmina Przodkowo

II.        ORGANIZATORZY

• Parafia św. Józefa w Pomieczynie
  • Szkoła Podstawowa w Wilanowie

III.      ADRESACI

Konkurs adresowany jest do dzieci oddziałów  przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych kl. I-VIII z Gminy Przodkowo.

IV.       CELE KONKURSU

• odkrycie bogactwa duchowych i osobowych cech Opiekuna Zbawiciela;
  • pogłębienie wśród dzieci wiedzy o życiu, działalności i osobowości św. Józefa;
  • ukazanie św. Józefa, który jest patronem Kościoła powszechnego jako Świętego, który może stać się patronem współczesnych rodzin;
  • pogłębienie uczuć religijnych;
  • rozwijanie aktywności twórczej i talentów plastycznych;
  • kształtowanie wrażliwości uczniów;
  • promowanie zdolnych i ambitnych uczniów.

V.        ZASADY KONKURSU

1. Konkurs ma charakter jednoetapowy.
  2. Konkurs będzie przebiegał w czterech kategoriach:
    • kategoria I – dzieci przedszkolne;( praca plastyczna)
    • kategoria II – uczniowie klas I-III szkoły podstawowej;( praca plastyczna)
    • kategoria III– uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej; (figurka św. Józefa)
    • kategoria IV– uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej;(grafika komputerowa)
  3. Uczestnicy wykonują prace nawiązującą do tematu konkursu „Święty  Józef – opiekun     Świętej Rodziny”

4. Format pracy: A3 lub A4 , grafika w PDF, figurka o dowolnych wymiarach

5.Technika      wykonania      prac     plastycznych: dowolna         (rysunek,         malarstwo,      witraż, wydzieranka…).

6. Po wykonaniu pracy należy ją dostarczyć (lub przesłać pocztą) na adres:

Szkoła Podstawowa w Wilanowie ul. Górna 2 , 83-305 Pomieczyno

(z dopiskiem: Konkurs – Św. Józef ) do dnia  26.04.2021 r. (decyduje data stempla pocztowego), a prace  w formie elektronicznej przesłać na adres e-mail spwilanowo@wp.pl (w tytule wiadomości wpisać - Konkurs – Św. Józef).

7. Prace nadesłane po upływie terminu nie będą oceniane

8.Do pracy należy dołączyć „kartę informacyjną” oraz „oświadczenie autora pracy”, które stanowią zał. nr 1do niniejszego regulaminu.

9. Komisja konkursowa powołana przez Organizatora będzie oceniać: trafność ujęcia tematu konkursu, pomysłowość i oryginalność, sposób przygotowania i wybór materiałów, z których praca została wykonana.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu  4 maja 2021 r.

VI.       NAGRODY

1. W każdej kategorii zostaną przyznane trzy nagrody.
  2. Organizator nie wyklucza możliwości przyznania nagród ex aequo oraz wyróżnień.
  3. Informacja o wynikach konkursu zostanie zamieszczona na stronie internetowej szkoły

Podstawowej w Wilanowie, a poszczególni laureaci powiadomieni o terminie odbioru nagród.

VII.     UWAGI ORGANIZATORÓW:

1. Uczestnik konkursu składa tylko jedną pracę.
  2. Prace konkursowe będą do odbioru od 1-4 czerwca 2021 w Szkole Podstawowej w Wilanowie.
  3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do dokonywania zmian w regulaminie, o których zainteresowani zostaną powiadomieni pisemnie lub mailowo.
  4. Uczestnikom konkursu nie przysługuje żadne wynagrodzenie z tytułu nadesłania i publikowania prac.
  5. Organizator informuje, że dyplomy będą wydawane zwycięzcom i wyróżnionym w poszczególnych kategoriach. Organizator przewiduje wydawanie zaświadczeń oraz dyplomów za uczestnictwo w w/w konkursie.

Wszelkie niejasności z Regulaminem oraz udzielanie dodatkowych informacji prosimy kierować pod adres e-mail: spwilanowo@wp.pl

KOORDYNATOR KONKURSU

Grażyna Grzenkowska ggrzenkowska@wp.pl