Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Utworzono dnia 08.09.2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Bronisława Szymichowskiego rozpoczęli Mszą św. Ksiądz proboszcz Henryk Zieliński jak zwykle przygotował dla dzieci pytania dotyczące ich nastawienia do nauki. Chętnych , którzy zadeklarowali systematyczne i pilne uczenie się różnych przedmiotów było dużo , teraz trzeba będzie sprostać tym deklaracjom.

Gdy wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej tradycyjnie odśpiewano ,,Mazurka Dąbrowskiego” i pierwszy raz zainaugurowano rok szkolny odśpiewaniem hymnu szkoły. Następnie głos zabrała pani K. Kąkol, która przypomniała o wydarzeniach z września 1939r. Osiemdziesiąt lat temu dzieci polskie nie poszły do szkół, bo rozpoczęła się II wojna światowa. Na terenie Pomorza i Kaszub Niemcy prowadzili wojnę ze szczególnym okrucieństwem , bo uważali te ziemie za historycznie niemieckie. Najpierw przystąpili do zbiorowych egzekucji w ramach akcji inteligencja, która polegała na wymordowaniu ludzi wykształconych. W wyniku tej akcji został zamordowany m. in. proboszcz naszej parafii ks. Bork. Musimy pamiętać o tych wydarzeniach żeby w porę reagować na zło. Musimy również być wdzięczni tym, dzięki którym to zło zostało zniszczone. Gdyby nie było takich ludzi jak Bronisław Szymichowski – patron naszej szkoły , który od samego początku zaangażował się w walkę z wrogiem , być może nie byłoby nas i wolnej Polski.

Następnie głos zabrała pani Violetta Karnowska – dyrektor szkoły. Powitała uczniów i ich rodziców. Życzyła sukcesów w nauce  i dobrych relacji w gronie kolegów i koleżanek. Potem przedstawiła wychowawców poszczególnych klas i nowych nauczycieli. W tym roku języka niemieckiego oraz języka angielskiego w klasach Vb i VI  uczyć będzie pani Sylwia Witos, biologii , chemii i przyrody- pani Monika Hrycyk. Powitano nowe panie gromkimi oklaskami.

Po uroczystości w szkole delegacja uczniów poszła na cmentarz gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze na Mogile Ofiar Marszu Śmierci i grobie ks. Bronisława Szymichowskiego.

GALERIE:

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020