Jak Sobieski pod Wiedniem wojował?

Utworzono dnia 08.03.2018

19 stycznia obejrzeliśmy przedstawienie teatralne, którego głównym tematem  było wojsko Rzeczypospolitej w XVII wieku. Przyjechali do nas aktorzy, którzy przybliżyli nam życie szlachty, chłopstwa i mieszczan w dawnej Polsce. Wybrani uczniowie mogli osobiście przymierzyć stroje poszczególnych stanów. Zapoznaliśmy się też z charakterystyczną bronią dla tamtego okresu. Aktorzy przybliżyli uczniom postać króla Jana III Sobieskiego i opowiedzieli o jego wielkim zwycięstwie pod Wiedniem. Dowiedzieliśmy się, że husaria w czasie walki używała tylko jednego skrzydła, a nie jak się powszechnie przedstawia – dwóch. Na zakończenie spektaklu był konkurs wiedzy. Za poprawną odpowiedź uczniowie otrzymywali bite podczas przedstawienia monety. Punktem kulminacyjnym był strzał z broni palnej na szkolnym boisku. Przedstawienie bardzo nam się podobało.

Jak Sobieski pod Wiedniem wojował?

Utworzono dnia 08.03.2018, 15:29