Konkurs plastyczny ,,Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta"

Utworzono dnia 29.03.2022
XXI POMORSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta”

Już po raz dwudziesty pierwszy zachęcamy Was do udziału w konkursie, który
pozwoli Wam podzielić się z innymi Waszymi odkryciami i spostrzeżeniami dotyczącymi
pięknego regionu, jakim bez wątpienia są Kaszuby, od Helu po Brusy i Chojnice, od
morza poprzez jeziora i lasy, po piaski i łąki.
1. ORGANIZATOR
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach
2. CELE KONKURSU
- prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości dziecięcej i młodzieżowej;
- poszukiwanie wyrazu, charakteru, proporcji różnych elementów krajobrazu kaszubskiego
oraz jego cech wyjątkowych;
- rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej specyficzną kulturą i krajobrazem Kaszub;
- popularyzacja architektury i zabytków miast i wsi regionu Kaszub;
- popularyzacja doświadczeń i poszerzanie wiedzy z zakresu malarstwa i rysunku.
3. ZASADY UCZESTNICTWA
1. W konkursie mogą brać udział uczniowie wszystkich typów szkół (z wyjątkiem liceów
 sztuk plastycznych) oraz uczestnicy zajęć placówek wychowania pozaszkolnego.
2. Każdy z autorów może nadesłać tylko jedną pracę plastyczną, limit prac wykonanych pod
kierunkiem jednego nauczyciela: do 20.
3. Format prac – A4, A3
4. Prace należy wykonać w technice rysunkowej lub malarskiej.
5. Każda praca na odwrocie powinna zawierać dane personalne autora:
XXI Pomorski Konkurs Plastyczny „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta”
Imię i nazwisko autora pracy
Wiek
Pełny adres szkoły + numer telefonu, e -mail szkoły
lub placówki
Imię i nazwisko opiekuna plastycznego
Tytuł pracy
6. Prace opisywane z przodu nie będą oceniane. 7. Prosi się również opiekunów o dołączenie do zestawu prac kart zgłoszenia z wykazem autorów prac, wieku, dokładnym adresem placówki, nr tel, fax, e -mail, pieczęcią i podpisem nauczyciela w pełnym brzmieniu oraz karty uczestnika, w której należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz publikację, czytelnie ją wypełnić i podpisać. PRACE NALEŻY NADSYŁAĆ NA ADRES: Chata Kaszubska im. Józefa Chełmowskiego Brusy – Jaglie 11b, 89-632 Brusy z dopiskiem „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta” W TERMINIE DO DNIA: 29 kwietnia 2022r. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę kontaktować się z koordynatorem konkursu plastycznego Renatą Goebel, tel. 52 396 - 93 - 34 lub za pomocą poczty e-mail: ckb.instruktorzy@brusy.pl 4. OCENA PRAC KONKURSOWYCH 1. Oceny prac dokona powołana przez organizatorów komisja konkursowa. 2. Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych: - do 6 - 7 - 9 lat - 10 - 12 lat - 13 - 15 lat - 16 - 20 lat oraz w następujących kategoriach technicznych: rysunek i malarstwo. 3. Podczas oceny prac konkursowych komisja będzie brała pod uwagę: a. zgodność pracy z tematyką Konkursu, b. oryginalność i kreatywność w ujęciu tematu, c. sposób ujęcia tematu, d. walory artystyczne, m.in. kompozycja, kolorystyka, technika wykonania. 5. NAGRODY 1. Organizatorzy konkursu przewidują dla autorów nagrodzonych i wyróżnionych prac nagrody rzeczowe i dyplomy pamiątkowe. 2. Wszyscy laureaci wraz z opiekunami zostaną zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień, połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej. O terminie i miejscu wernisażu powiadomimy laureatów telefoniczne lub za pomocą poczty internetowej. 3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.ckibbrusy.pl, www.brusy.pl 6. UWAGI KOŃCOWE 1. Koszt przesyłki pokrywa uczestnik. 2. Prace nie będą zwracane. 3. O przyznanych nagrodach i wyróżnieniach organizator powiadomi odrębnym pismem lub telefonicznie. 4. Koszt przyjazdu po odbiór nagród i wyróżnień pokrywa uczestnik. 5. Prace przechodzą na własność organizatora.