Konkurs Prozy i Poezji Polskiej - etap gminny

Utworzono dnia 23.03.2020

Tegoroczne zmagania recytatorów na etapie gminnym, jak co roku, odbył się  10 marca w Szkole Podstawowej w Przodkowie. W eliminacjach wzięło udział 27 reprezentantów w trzech kategoriach: klasy 1-3, 4-6 i 7-8 ze wszystkich placówek naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczennic – po dwie z każdej kategorii klasowej: Nadia Myszk i Maja Sypion z kl. IIIb, Klaudia Prabucka i Magdalena Konkol z kl. Va oraz Jagoda Myszk z kl. VII i Nikola Płotka z kl. VIII.

Uczennice z klas młodszych recytowały utwory  D. Gellner, M.Brykczyńskiego, K.Jerzykowskiej, H. Niewiadomskiej, J. K.I.Gałczyńskiego i L. J.Kerna. Uczennice z klas najstarszych wybrały wiersze W. Szymborskiej, J. Kofty i A. Sikorowskiego. W punktacji końcowej komisja przyznała II miejsce Mai Sypion w kategorii klas najmłodszych, I miejsce Klaudii Prabuckiej i III miejsce Magdalenie Konkol z klas 4-6. Klaudia Prabucka będzie reprezentować naszą gminę w konkursie na etapie powiatowym w Kartuzach. Serdecznie gratulujemy uczennicom i opiekunom oraz życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs Prozy i Poezji Polskiej

Utworzono dnia 23.03.2020, 08:33