Narodowe Czytanie 2019

Utworzono dnia 08.09.2019

7 września 2019r. odbyło się w naszej szkole Narodowe Czytanie z udziałem znakomitych gości. Z list zaproponowanych nowel wybrano ,,Dym” Marii Konopnickiej. O godzinie 14.00 zebrali się na sali gimnastycznej uczniowie wraz z rodzicami , nauczyciele oraz zaproszeni goście. Pani Katarzyna Markowska w imieniu Wójta Gminy Przodkowo – pana Andrzeja Wyrzykowskiego  powitała wszystkich bardzo serdecznie. Następnie list Prezydenta RP Andrzeja Dudy przeczytał Wojewoda Pomorski pan Dariusz Drelich. Nauczycielki naszej szkoły przybliżyły zebranym życiorys Marii Konopnickiej. Pani Maria Krauza zrobiła to w języku kaszubskim, pani Teresa Socha w języku polskim. Następnie zaproszeni goście wraz z panią dyrektor Violettą Karnowską zaczęli czytać głośno nowelę. Zgromadzeni mogli śledzić tekst w podarowanych przez Wojewodę Pomorskiego książkach. Gdy czytanie dobiegło końca uczniowie podziękowali czytającym gromkimi brawami i kwiatkami. Odśpiewani również ,,Sto lat” pani Małgorzacie Bielang – Pomorskiemu Kuratorowi Oświaty, która obchodziła tego dnia urodziny i również zaszczyciła nas swoją obecnością.

Następnie wszyscy udali się na plac przed szkołą gdzie na dzieci czekały atrakcje. Piknik 500++ zorganizowano dzięki wsparciu władz gminy i dużemu zaangażowaniu rodziców i strażaków z OSP w Pomieczynie. Serdecznie dziękujemy.

Narodowe Czytanie 2019

Utworzono dnia 08.09.2019, 18:01