Utworzono dnia 14.11.2017

11 listopada 1918 roku wraz z zakończeniem I wojny światowej pojawiło się na mapach Europy niepodległe państwo polskie. Była to wielka chwila dla wszystkich, którzy mimo wielu lat niewoli wierzyli , że nasza ojczyzna będzie kiedyś wolna i niepodległa. Z okazji 99-tej rocznicy odzyskania niepodległości w Szkole Podstawowej w Pomieczynie odbył się uroczysty apel. Na tę akademię przyszliśmy wszyscy z przypiętymi na sercu kotylionami. Apel przygotowali uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią – p. K. Kąkol. Słowami prozy i poezji przybliżyli nam trudną drogę Polaków do wolności, która trwała aż 123 lata. Nie zabrakło też  piosenek patriotycznych. Po uroczystym apelu przedstawiciele trójek klasowych złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze na zbiorowej mogile tych, którzy zginęli w Marszu Śmierci.

Utworzono dnia 14.11.2017, 19:24

Licznik odwiedzin: