Nowy rok szkolny pod hasłem "Niepodległa"

Utworzono dnia 06.09.2018

3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, który – decyzją minister edukacji- będzie obchodzony pod hasłem ,,Niepodległa”. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pomieczynie rozpoczęli ten dzień mszą św. Następnie nastąpiła uroczysta inauguracja nowego roku na sali gimnastycznej. Pani dyrektor – Violetta Karnowska- powitała wszystkich bardzo ciepło po wakacyjnej przerwie  i życzyła zapału, sumienności i pracowitości po to,  aby każdy osiągał sukcesy na miarę swoich możliwości.

W części artystycznej , którą przygotowały panie: H. Szeszycka i A. Kąkol wraz z uczniami oddano cześć poległym w czasie drugiej wojnie światowej. 1 września 1939 roku od ataku III Rzeszy na Polskę rozpoczęła się okrutna wojna, która bardzo szybko stała się największym konfliktem w dziejach ludzkości. Uczniowie naszej szkoły złożyli również kwiaty i zapalili znicze na mogile poległych ofiar Marszu Śmierci. Po występie uczniów pani dyrektor przedstawiła wychowawców poszczególnych klas , którzy zabrali swoich wychowanków do sal lekcyjnych. Tam był czas na uściski, wymianę wakacyjnych wrażeń i  zapoznanie z planem lekcji na nadchodzące dni.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Utworzono dnia 06.09.2018, 17:01