Piknik Strażacki

Utworzono dnia 24.05.2022

19 maja z samego rana w naszej szkole zabrzmiały trzy krótkie dzwonki. Gdy wyszliśmy na korytarz okazało się, że wszędzie jest pełno dymu. Szybko udaliśmy się na miejsce, które jest wyzanczone do zbiórki w czasie ewakuacji szkoły. Po sprawdzeniu obecności okazało się, że brakuje naszego kolegi z klasy 5a. Na szczęście strażacy z OSP przybyli do szkoły bardzo szybko i rozpoczęli akcję ratowniczą. Jak się potem okazało były to tylko ćwiczenia, które miały przypomieć wszystkim uczniom i pracownikom jak należy zachować się w czasie ewakuacji szkoły. Po sprawnie przeprowadzonej akcji ratowniczej pani dyrektor Krystyna Kąkol oznajmiła, że w ten sposób rozpoczęliśmy Piknik Strażacki.

- Staramy się zapoznać nasze dzieci i młodzież z pracą różnych służb. Zapraszając ich do naszej placówki, prosimy by przybliżyli oni swoją pracę, a rozmawiając z dziećmi starali się uświadomić im niebezpieczeństwa jakie czyhają na nie w różnych sytuacjach, by nasi uczniowie wiedzieli, jak zachować się w sytuacji zagrożenia - powiedziała dyrektor szkoły.

W pikniku udział wzięły różne służby mundurowe m.in.: Ochotnicza Straż Pożarna w Pomieczynie, Patrol Saperski z 1. Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego, Policjanci z Komendy Policji w Kartuzach, Placówka Straży Granicznej w Gdyni, czy Straż Leśna z Nadleśnictwa Kartuzy i Kolbudy.

Każda jednostka wystawiła swój samochód służbowy, dzieci mogły więc usiąść za kierownicą strażackiego wozu bojowego, włączyć policyjnego koguta, wejść do samochodów wojskowych i leśnych. Mundurowi chętnie opowiadali o swojej pracy. Saperzy użyczali sprzętu do poszukiwania metali. Policjanci pozwalali potrzymać kajdanki. Dzieci mierzyły kamizelki i kaski, z dumą pozowały do zdjęć. A przy okazji chłonęły wiedzę o bezpieczeństwie. Na piknik zostały zaproszone dzieci z sąsiednich szkół w Wilanowie i Szarłacie wraz z nauczycielami.

Bardzo dziękujemy strażakom z OSP w Pomieczynie za zorganizowanie pikniku dla naszych dzieci. Szczególnie dziękujemy panu Leszkowi Merchel za serdeczną i życzliwą współpracę oraz  zaangażowanie w to przedsięwzięcie.

Piknik Strażacki

Utworzono dnia 24.05.2022, 07:36