Podsumowanie projektu w ZSP w Przodkowie

Utworzono dnia 02.01.2017

6 grudnia gimnazjaliści , którzy są zainteresowani nauką w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie, udali się na uroczyste podsumowanie projektu ,,Zdobywam doświadczenie zawodowe w krajach Unii Europejskiej". Mogliśmyb obejrzeć efekty pracy kilku grup , które intensywanie pracowały przez cały porzedni rok szkolny. Uczniowie tamtejszej szkoły odbyli staże w Portugalii i Wielkiej Brytanii. Pracowali w restauracjach, firmach ogrodniczych i komputerowych. Doskonalili umiejętności zawodowe i językowe. Przygotowali książki kucharskie w trzech językach: polskim, portugalskim i angielskim, w których przedstawili sposoby przyrządzania potraw , które poznali w czasie stażu. Architekci krajobrazu  przygotowali fotokalendarze , wystawę zdjęć i fotoksiążkę prezentującą ich pracę. Informatycy zaprezentowali swoje umiejętności w postaci wystawy projektów plakatów , prezentacji multimedialnych i albumu zdjęć. Na zakończenie mogliśmy spróbować typowo portugalskich dań. Z dużą rezerwą podeszliśmy do ośmiornicy i innych owoców morza , ale okazały sie całkiem dobre. Podczas wizyty w szkole mogliśmy obejrzeć występy naszych absolwentów, przekonaliśmy się, że czują się tam bardzo dobrze.