Poznajemy zakątki Kaszub

Utworzono dnia 18.06.2021

W dniach  12 i 19  czerwca 2021 roku uczniowie uczęszczający  na zajęcia języka kaszubskiego odbyli wycieczkę do Wiatraka w Ręboszewie w celu poznania sztuki pieczenia bułek z żytniej mąki. W trakcie, gdy przygotowane przez nich ciasto rosło, usłyszeli od właścicieli wiatraka historię tego miejsca. Następnie wyznaczone wcześniej osoby z klasy przedstawiły informacje o jeziorach i miejscowościach, które widać z punktu widokowego ze szczytu Sobótka, gdzie położony jest wiatrak( 221m n.p.m.).Jeziora ,które można podziwiać z tego miejsca to jezioro Wielkie i Małe Brodno oraz Kłodno .Natomiast w oddali widać miejscowość Zawory i nieco dalej położone Chmielno. Wszyscy uznali, że to najpiękniejsze miejsce na Kaszubach. Następnie trasa prowadziła do Sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie. Tu również uczniowie przedstawili przygotowany wcześniej referat o tym miejscu. Podczas wycieczki uczestnicy wraz z opiekunami rozmawiali w języku kaszubskim doskonaląc język naszych przodków.

Poznajemy zakątki Kaszub

Utworzono dnia 18.06.2021, 20:51