Serdecznie dziękujemy - finał WOŚP

Utworzono dnia 14.01.2019

13 stycznia 2019r. odbył się 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.   W Szkole Podstawowej w Pomieczynie zorganizowano   X Festyn podczas którego zbierano pieniądze na ten szczytny cel.   W tegoroczną akcję zaangażowały się również szkoły w Wilanowie, Przodkowie, Szarłacie i Czeczewie.

Festyn rozpoczął się o godzinie 14.00. Na scenie odbywały się  występy artystyczne uczniów z Czeczewa, Wilanowa i Pomieczyna.  Wystąpił również  Regionalny Zespół Pieśni i Tańca ,,Małe Kaszuby” z Przodkowa, który  zachwycał  pięknymi strojami  i talentami wokalno- tanecznymi.

W  przerwach pomiędzy występami przygrywał zespół ,,3D”z Szemuda.  Przez cały czas trwania festynu można było korzystać z kawiarenki, loterii fantowej oraz wziąć udział w aukcji, którą prowadzili: pani Beata Ludwichowska, pani Elżbieta Kreft  i pan Ryszard Walkusz.

Tego dnia wolontariusze wraz z panią Marzeną Szreder kwestowali również przed kościołem. Parafianie jak zwykle nie zawiedli zapełniając puszki po same brzegi.  Po podliczeniu wszystkich pieniędzy okazało się , że udało nam się zebrać11.020,34zł. Dziękujemy serdecznie wszystkim tym, którzy  byli tego dnia z nami . To dzięki tak licznie przybyłym do naszej szkoły  gościom oraz hojności parafian mogliśmy zebrać pieniądze, które w tym roku zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego.

Dziękujemy szczególnie:

Wójtowi Gminy Przodkowo , panu Andrzejowi Wyrzykowskiemu

Przewodniczącemu Rady Powiatu, panu Mieczysławowi Woźniakowi

Sławomirowi Kuszowskiemu i Arturowi Ortmann – FHU S.c. ZURT

Domowi Pomocy Społecznej w Kobysewie

Środowiskowemu Oddziałowi Pomocy Społecznej w Kobysewie

Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich ,,Hopowianki”

Panu Piotrowi Pundzis, właścicielowi firmy ,,Alexander”

Pani Beacie Ludwichowskiej i stowarzyszeniu ,,Tacy Sami”

Zespołowi ,,3D”

Państwu Ewelinie i Rafałowi Czerwinskim oraz Edmundowi Halman- Delikatesy Delux

Pani Reginie Waldowskiej- Teclaw – Kwiaciarnia Lotos