SPOTKANIE RODZICÓW Z PRZEDSTAWICIELEM POLICJI

Utworzono dnia 19.09.2017

14 września 2017r. odbyło się w Szkole Podstawowej w Pomieczynie spotkanie z przedstawicielem Policji. Pani starsza sierżant Magdalena Formela przedstawiła kilka ważnych problemów związanych z nastolatkami. Uświadomiła rodzicom , że za pewne wykroczenia grozi ich dzieciom  odpowiedzialność karna. Są to zdarzające się bardzo często  : jazda pojazdami bez uprawnień, demoralizacja, wykroczenia i drobne przestępstwa takie jak kradzież , pobicia, stosowanie używek i alkoholu. Młodzi ludzie często nie są świadomi , że paląc papierosy na terenie szkoły, częstując alkoholem nieletnich dopuszczają się demoralizacji za co grozi im kara ( pomijając fakt, że mogą zostać usunięci za takie czyny ze szkoły). Rodzice, którzy akceptują picie alkoholu przez nieletnie dzieci popełniają przestępstwo .

Kolejnym problemem szeroko omówionym przez panią sierżant były zagrożenia wynikające z bezmyślnego korzystania z Internetu. Młodzi ludzie często są świadkami  lub ofiarami cyberprzemocy, która może prowadzić do tragedii. Niestety wiele osób nie wie do kogo się zwrócić, jak szukać pomocy gdy są obrażani, zastraszani w cyberprzestrzeni.

Celem spotkania było uświadomienie rodzicom , że to oni są pierwszymi i najważniejszymi wychowawcami dzieci. Powinni  konsekwentnie reagować na drobne przewinienia i kontrolować jakie strony internetowe odwiedzają ich dzieci.

Dyrektor szkoły i nauczyciele bardzo dziękują pani Magdalenie Formela za przeprowadzenie prelekcji wśród rodziców.

SPOTKANIE RODZICÓW Z PRZEDSTAWICIELEM POLICJI

Utworzono dnia 19.09.2017, 05:07