Spotkanie z panią Anną Polejowską

Utworzono dnia 03.01.2019

17 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie przedstawicieli uczniów, rodziców i nauczycieli z panią Anną Polejowską – siostrzenicą śp. Bronisława Szymichowskiego. Już z pewnością wszyscy wiedzą , że niedługo ksiądz Bronisław Szymichowski zostanie patronem Szkoły Podstawowej w Pomieczynie. Na spotkanie zaproszono również księdza proboszcza Henryka Zielińskiego i panią Darię Kaszubowską, która pisze biografię naszego patrona.

Pani Anna Polejowska przybliżyła nam czasy dzieciństwa i młodości Bronisława Szymichowskiego. Opowiadała o jego rodzicach i rodzeństwie. Sporo dowiedzieliśmy się również o działalności naszego patrona w TOW Gryf Pomorski oraz o trudnym okresie zsyłki na Syberię. Pani Ania , bardzo często spotykała się z księdzem Szymichowskim , gdy był już proboszczem naszej parafii. Ksiądz cieszył się ogromnie , że dane mu było być proboszczem na kaszubskiej ziemi, blisko domu rodzinnego, jak mawiał ,,wśród swoich”. Kochał ludzi z wzajemnością, okazywał im szacunek i przyjaźń. Był bardzo gościnny i mimo ciężkich doświadczeń jakie niosła za sobą wojna i czasy komunistyczne pozostał człowiekiem pogodnym i życzliwym.

Spotkanie z panią Polejowską

Utworzono dnia 03.01.2019, 05:18