Spotkanie z policją

Utworzono dnia 11.02.2019

Dnia 5 grudnia pani pedagog zaprosiła do szkoły przedstawicieli Policji. Przyjechali do nas sierżant sztabowy Patryk Głowienka oraz sierżant sztabowy Michał Mielewczyk. Policjanci spotkali się z uczniami klas VI, VII, VIII i III gimnazjum. Opowiadali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, szczególnie zwrócili uwagę na nierozważne poruszanie się w ruchu drogowym bez prawa jazdy na motorowerach i kładach. Poruszyli również problem cyberprzemocy. Uświadomili uczniów o konsekwencjach prawnych jakie grożą za umieszczanie w sieci zdjęć czy obraźliwych wpisów na temat innych osób. Dużo czasu panowie policjanci poświęcili zagadnieniom przemocy i demoralizacji. Bardzo często dzieci i młodzież nie wiedzą , że przeklinanie w obecności innych osób podlega karze . Za popełnienie czynu zabronionego odpowiada sprawca, który ukończył 13 lat. Jeśli przestępstwa dopuści się młodsze dziecko, konsekwencje prawne ponoszą jego rodzice lub opiekunowie. Na karę pozbawienia wolności może zostać skazana osoba, która ukończyła 17 lat.

Po zakończeniu prelekcji uczniowie zadawali gościom pytania.