Sprzątanie Świata

Utworzono dnia 23.09.2019

Tradycyjnie w trzeci weekend września odbywa się w całej Polsce sprzątanie naszej planety.

Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" Jej celem jest  ochrona wszystkich zasobów poprzez odpowiedzialną produkcję, konsumpcję,  ponowne wykorzystanie i odzyskiwanie wszystkich produktów, opakowań i materiałów, bez ich spalania oraz bez zrzutów do ziemi, wody lub powietrza, które zagrażają środowisku i zdrowiu ludzkiemu.

20 września uczniowie wraz z opiekunami zaopatrzeni w worki wyszli sprzątać okolice Pomieczyna. Mieszkańcy Rębu pod opieką pań M. Krauzy i E. Dawidowskiej pojechali sprzątać w swojej miejscowości. Pani A. Wierzbicka i pan K. Hinc poszli z uczniami najstarszej klasy sprzątać okolice Otalżyna. Wszyscy wróciliśmy z pełnymi workami.

Przypominamy, że w tym roku kontynuujemy zbiórkę makulatury i baterii oraz nakrętek.

Sprzątanie Świata

Utworzono dnia 23.09.2019, 17:44