Utworzono dnia 19.11.2019

101. Rocznica Odzyskania Niepodległości

8 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku występujący zabrali nas w podróż ,,Pociągiem do wolności”. Na początku zatrzymaliśmy się na stacji ,,Niewola” żeby dowiedzieć się jak bardzo Polacy żałowali utraconej wolności. Następnie były stacje : ,,Powstania narodowe”, ,,I wojna światowa” , na koniec podróży dotarliśmy do upragnionej ,,Wolności”. Słowa poezji i prozy poprzeplatane były pieśniami patriotycznymi i tańcem.

Na koniec uroczyście o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Akademię przygotowali uczniowie pod kierunkiem pań : K. Kąkol i M. Krauzy.

Natomiast 11 listopada poczet sztandarowy ze Sztandarem Szkoły wraz z delegacją nauczycieli reprezentował naszą szkołę w uroczystej Mszy św. z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Utworzono dnia 19.11.2019, 20:47