Szkoła Podstawowa im. Ks. Bronisława Szymichowskiego w Pomieczynie

Utworzono dnia 19.05.2019

We wtorek 14 maja 2019 r. odbyła się uroczystość nadania imienia naszej szkole.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Św. Józefa w Pomieczynie. Mszę celebrował proboszcz ks. Henryk Zieliński a koncelebrował ks. Ireneusz Brzeziński. Podczas nabożeństwa został poświęcony również sztandar szkoły.

Przez wejściem do szkoły została odsłonięta tablica pamiątkowa patrona ks. Bronisława Szymichowskiego, która została ufundowana przez strażaków OSP Pomieczyno.

Dalsza część uroczystości odbyła się na Sali gimnastycznej. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządowych województwa pomorskiego, powiatu kartuskiego, gminy Przodkowo, kuratorium,  a także rodzice, uczniowie, grono pedagogiczne, strażacy i przyjaciele szkoły.

Przewodniczący przodkowskiej rady Dariusz Toporek odczytał uchwałę rady o nadaniu imienia ks. Bronisława Szymichowskiego, która została podjęta 19 lipca 2018r.

Dyrektor szkoły pani Violetta Karnowska przedstawiła sylwetkę naszego patrona. Następnie przekazano uczniom sztandar szkoły, który został ufundowany przez rodziców, grono pedagogiczne, sponsorów oraz społeczność lokalną.

Uczniowie szkoły po raz pierwszy odśpiewali hymn szkoły, którego muzykę i słowa stworzył pan Jerzy Stachurski.

Część artystyczną, wykonaną przez uczniów, przygotowała pani Maria Krauza.