Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego i podniesienia wiechy

Utworzono dnia 14.11.2017

6 listopada odbyła się w naszej szkole wielka uroczystość. Powieszono wiechę oraz wmurowano kamień węgielny pod rozbudowywane nowe skrzydło szkoły. Była to okazja żeby zaprosić wielu znakomitych gości: przedstawicieli władz gminy, powiatu, kuratorium oświaty, dyrektorów szkół , przyjaciół szkoły oraz rodziców.

Pani dyrektor Violetta Karnowska po przywitaniu gości podkreśliła , że bardzo cieszy ją rozbudowa szkoły. Stary budynek w związku z szybko rosnącą liczbą uczniów jest za ciasny. Według prognoz dzieci w naszej szkole będzie coraz więcej, mówi się nawet o podwojeniu obecnego stanu.

Wójt gminy Przodkowo – pan Andrzej Wyrzykowski powiedział , że od dłuższego czasu martwił go fakt , że budynek  nie spełnia już  odpowiednich standardów. Pragnąc to zmienić, żeby uczniowie mieli jak najlepsze warunki do zdobywania wiedzy i pogłębiania pasji będzie starał się, żeby nowe skrzydło szkoły zostało otwarte w miarę możliwości jak najszybciej.

Uczniowie pod opieką pani Marii Krauza i Anny Kąkol przygotowali występ artystyczny, który był podziękowaniem dla wszystkich tych, którzy przyczynili się do rozbudowy szkoły. Wręczono również kwiaty panu wójtowi.

Po odczytaniu i podpisaniu aktu erekcyjnego wyszliśmy na zewnątrz, przed budynek nowego skrzydła. Tam dokonano wmurowania kamienia węgielnego , następnie powieszono wiechę , która jest symbolem zakończenia ważnego etapu budowy. Później dokonano uroczystego otwarcia nowej biblioteki szkolnej wraz z czytelnią, którą poświęcił ksiądz proboszcz Henryk Zieliński.

Na zakończenie uroczystości rodzice zaprosili wszystkich gości na poczęstunek , którego atrakcją był tort w kształcie budynku naszej szkoły.

Wmurowanie kamienia węgielnego i podniesienie wiechy

Utworzono dnia 14.11.2017, 19:12