Uroczyście ślubujemy

Utworzono dnia 07.11.2016

20 października 2016r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I. Punktualnie o godz. 10.00 pani Dyrektor Violetta Karnowska powitała przybyłych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. Szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości – uczniów klasy pierwszej, którzy do tego dnia przygotowali się od pierwszych dni września.

Po słowach powitania dzieci zaprezentowały swój program artystyczny. Wspierane przez wychowawczynię panią Hannę Szeszycką wykazały się umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi. Wykazały się też wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad bezpiecznego poruszania się po drogach., a tym samym udowodniły , że są gotowe do złożenia uroczystego ślubowania.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami , godnie reprezentować szkołę i że swoją pracą i nauką będą sprawiać radość swoim rodzicom i nauczycielom.

Pasowania na ucznia dokonała pani Dyrektor ,,Pasuję Cię na ucznia – mówiła dotykając ramienia każdego ucznia wielkim ołówkiem. Tuż za panią Dyrektor przedstawicielka SU przyjmowała dzieci do grona braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było ubranie dzieciom biretów i wręczenie pamiątkowych dyplomów. Uśmiechnięci pierwszoklasiści przyjęli życzenia od Przewodniczącego Rady Rodziców- pana Ryszarda Walkusza  oraz prezenty od Rady Rodziców, wójta gminy, Banku Spółdzielczego w Przodkowie , księdza proboszcza – Henryka Zielińskiego oraz kolegów i koleżanek z klasy drugiej.

Na zakończenie pierwszoklasiści wraz z rodzicami i gośćmi udali się do swojej Sali na poczęstunek, który przygotowały ich mamy.

Do ślubowania przystąpili:

Martyna Cyman, Julian Dąbrowski, Adrian Damaszka, Bartłomiej Draft, Krystian Kirsz, Amelia Labuda, Paulina Litwin, Zuzanna Studzińska.

Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uroczystości , gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Napisała : H. Szeszycka