Uroczyste otwarcie nowego skrzydła szkoły

Utworzono dnia 30.01.2019

,,Drzwi szkoły otwarte , jak skrzydła motyla”

29 stycznia nastąpiło uroczyste otwarcie nowego skrzydła naszej szkoły. Na uroczystość przybył Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, przedstawiciele władz samorządowych , kuratorium oświaty, dyrektorzy szkół gminy Przodkowo oraz przedstawiciele lokalnych firm i przyjaciele naszej szkoły.

Pani dyrektor Violetta Karnowska witając przybyłych gości podkreśliła , że bardzo cieszy ją powiększenie budynku szkoły, gdyż według prognoz liczba uczniów  będzie się systematycznie zwiększać. Rodzice i uczniowie wyrazili swą wdzięczność za trud i starania włożone w tak wielką inwestycję nagradzając kwiatami i upominkami osoby, które przyczyniły się do powstania obiektu. Dzieci pod opieką pani Teresy Socha i Marii Krauza zaprezentowały występ artystyczny pt. ,,Drzwi szkoły otwarte, jak skrzydła motyla”. W słowach poezji , prozy i piosenki zawarte były podziękowania , wdzięczność i wielka radość. Wójt gminy Przodkowo- pan Andrzej Wyrzykowski powiedział, że od dłuższego czasu martwił go fakt, iż budynek szkoły nie spełnia już odpowiednich standardów. Stąd zadbał nie tylko o dobudowanie nowego segmentu, ale i o odpowiednie wyposażenie sal lekcyjnych, między innymi w interaktywne monitory. Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich podkreślił, że wszyscy którzy przyczynili się do powstania nowego obiektu zasługują na podziękowanie. Szczególne słowa wdzięczności  należą się panu premierowi, który zdecydował o przyznaniu dofinansowania.

Słów uznania i gratulacji nie szczędzili zaproszeni goście. Nie zabrakło również prezentów.  Wicemarszałek sejmiku wojewódzkiego   Ryszard Świlski dziękując za zaproszenie , złożył na ręce pani dyrektor tarczę przedstawiającą herb województwa pomorskiego.

Następnie udaliśmy się do nowego budynku . Tam nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, po czym ksiądz proboszcz Henryk Zieliński poświęcił nowe pomieszczenia i krzyże w salach lekcyjnych. Na zakończenie uroczystości rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły zaprosili wszystkich gości na poczęstunek, którego atrakcją był tort z wizerunkiem naszej szkoły, ufundowany przez państwa Rafała i Ewelinę Czerwińskich.

Otwarcie nowego skrzydła szkoły

Utworzono dnia 30.01.2019, 18:29