Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Utworzono dnia 04.09.2017

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w Pomieczynie.

W poniedziałek 4 września na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Pomieczynie  odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Pani dyrektor Violetta Karnowska przywitała przybyłych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. Następnie oddała głos uczniom klas III, którzy pod opieką pani Bożeny Kuszowskiej i pani Sabiny Czaja przygotowali montaż przypominający wszystkim , że szkoła to nie tylko nauka – to przyjaciele, koledzy, zabawa, śpiew i wiele radości. Nie zabrakło również dowcipnych wskazówek dotyczących życia szkolnego.

Po występie uczniów głos zabrał wójt gminy Przodkowo , pan Andrzej Wyrzykowski. Opowiadał o dwóch ważnych inwestycjach jakie realizuje Gmina Przodkowo. Jedną z nich jest kontynuacja projektu ,,Skrzydła wiedzy”, który będzie realizowany we wszystkich szkołach naszej gminy w roku szkolnym 2017/2018. Jest to duża szansa dla naszych uczniów , którzy mogą rozwijać zainteresowania, podnosić kwalifikacje językowe i informatyczne oraz skorzystać z pomocy doradcy zawodowego.  Rekrutacja na zajęcia prowadzona będzie do 15 września.

Koleją inwestycją jest rozbudowa szkoły  w Pomieczynie. Budowa nowego segmentu została już rozpoczęta . Nadbudowano również część łącznika parterowego łączącego salę gimnastyczną ze starą częścią szkoły o jedno piętro. Na zakończenie  wójt życzył wszystkim wielu sukcesów  w nadchodzącym roku szkolnym.

Wrzesień to czas gdy szczególnie  wspominamy tych, którzy w 1939r. musieli stanąć do walki w obronie ojczyzny. Uczniowie wraz z panią katechetką Anną Kąkol złożyli kwiaty i uczcili minutą ciszy  oraz modlitwą pamięć tych, którzy zginęli  w Marszu Śmierci i zostali pochowani w zbiorowej mogile na cmentarzu w Pomieczynie.

Uroczyste rozpoczęcie roku 2017/2018

Utworzono dnia 04.09.2017, 19:23