V Piknik Strażacki "Razem bezpieczniej"

Utworzono dnia 14.05.2018

W dniu 14 maja już po raz piaty odbył się Piknik Strażacki w Pomieczynie zorganizowany przez OSP Pomieczyno, Szkołę Podstawową w Pomieczynie i PSP Kartuzy. Piknik przeznaczony był nie tylko dla uczniów z Pomieczyna, wzięły w nim udział również dzieci z Wilanowa i Szarłaty.

Najpierw odbył się alarm przeciwpożarowy. Ewakuacja uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły trwała trzy minuty. Kiedy okazało się, że w szkole pozostała jedna uczennica, strażacy ruszyli na pomoc. Poszkodowana – Wiktoria Mroszczyk z klasy VI została wyniesiona ze szkoły i na placu ekipa ratunkowa  udzieliła jej pierwszej pomocy. Była to dla nas  wszystkich dobra  lekcja udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Następnie rozpoczęliśmy zabawę, podczas której poznawaliśmy pracę tych, którzy czuwają nad naszym bezpieczeństwem. Mogliśmy przebrać się w strój sapera i szukać przedmiotów z metalu ukrytych pod ziemią. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wozy strażackie i radiowóz policyjny. Pracownicy straży leśnej jak co roku nagradzali uważnych słuchaczy drobnymi prezentami.

Podczas festynu mogliśmy posilić się kiełbaskami z grilla, grochówką, były też słodycze i napoje.

Pogoda w tym roku dopisała, wszyscy funkcjonariusze chętnie opowiadali nam o swojej pracy. Dziękujemy szczególnie panom strażakom, dzięki którym dzień spędzony w szkole minął nam szybko i ciekawie.

V Piknik Strażacki

Utworzono dnia 14.05.2018, 22:17