VIII Jesienny Piknik na Kaszubach

Utworzono dnia 15.11.2018

Dnia 6 listopada uczennice klasy III gimnazjum : Patrycja Lejkowska, Ania Szreder i Wiktoria Konkel pojechały z panią K. Kąkol do Przodkowa wziąć udział w Wojewódzkim Konkursie Gastronomicznym . W tym roku myślą przewodnią konkursu była kaczka w jabłkowej odsłonie. Dekoracje stołu oraz talerzy należało wykonać w barwach narodowych co było nawiązaniem do stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dziewczyny po przestudiowaniu różnych domowych przepisów i po konsultacji z mamami i babciami zdecydowały się przygotować kaczkę pieczoną z jabłkami oraz szrlotkę. Po trzech godzinach spędzonych w kuchni trzeba było zaprezentować swoje dania jury, w skład którego wchodzili zaproszeni kucharze . Przewodniczącym konkursu był pan Mariusz Gachewicz – szef kuchni Hotelu Zamek Gniew. Po udzieleniu rad i wskazówek przez członków jury rozdano wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody. Następnie odbył się bankiet z udziałem uczniów, nauczycieli, dyrektorów i zaproszonych gości.

Gastronomiczny konkurs wojewódzki

Utworzono dnia 15.11.2018, 12:53