VIII Przegląd Małych Form Teatralnych w Języku Niemieckim

Utworzono dnia 08.01.2018

VIII Przegląd Małych Form Teatralnych w Języku Niemieckim

Uczennice klasy III gimnazjum: Kinga Mielewczyk, Martyna Grzenia, Agnieszka Liebon, Angelika Płotka, Kinga Konkel, Wiktoria Dąbrowska oraz Kinga Pełkowska  reprezentowali naszą szkołę podczas VIII Przeglądu Małych Form Teatralnych w Języku Niemieckim „Drama”, który odbył się 16.11.2017 r.

Pomysłodawcą i koordynatorem przeglądu organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące jest nauczycielka języka niemieckiego Emilia Leszkowska, a współorganizatorami przedsięwzięcia ośrodek kultury i języka niemieckiego – Centrum Herdera w Gdańsku oraz CIE w Kartuzach. Patronat nad Przeglądem objął  konsul generalna Republiki Federalnej Niemiec.

Celami przeglądu są: rozwijanie  zainteresowania młodzieży językiem i kulturą niemiecką, zabawa w teatr oraz  rozwój twórczego myślenia.

Uczennice  naszej szkoły wystawiły przedstawienie pt.: „Rottkäppchen” (Czerwony Kapturek).

Dziękujemy im za reprezentowanie naszej szkoły, za ogromne zaangażowanie i wkład włożony w pracę.