Utworzono dnia 18.01.2018

15 stycznia odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku celem zbiórki było ,,wyrównanie szans w leczeniu noworodków”. W szkole podstawowej w Pomieczynie odbył się IX Festyn zorganizowany przez rodziców, nauczycieli i uczniów tej placówki . W tegoroczną akcję zaangażowały się również szkoły w Wilanowie, Przodkowie, Szarłacie  i Czeczewie.

W niedzielę o 14.00 w sali gimnastycznej  na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji. Można było miło spędzić czas w kawiarence , napić się kawy , skosztować domowych wypieków, które  przygotowała  Rada Rodziców.

Na scenie odbywały się  występy artystyczne. Uczniowie z Czeczewa zaprezentowali widowiskowy  występ taneczny  z szarfami. Dzieci z Wilanowa wystąpiły z koncertem pastorałek . Regionalny Zespół Pieśni i Tańca ,,Małe Kaszuby” z Przodkowa zachwycał  pięknymi strojami  i talentami wokalno- tanecznymi. Absolwentki gimnazjum w Pomieczynie – Barbara i Beata Sypion zaśpiewały znane przeboje.   W  przerwach pomiędzy występami przygrywał zespół ,,3D”z Szemuda.  Przez cały czas trwania festynu można było korzystać z loterii fantowej oraz wziąć udział w aukcji, którą prowadziła pani Beata Ludwichowska i pan Ryszard Walkusz.

Tego dnia wolontariusze wraz z panią Marzeną Szreder kwestowali również przed kościołem. Po podliczeniu wszystkich pieniędzy okazało się , że udało nam się zebrać 9.121,89 zł. Dziękujemy serdecznie wszystkim tym, którzy  byli tego dnia z nami . To dzięki tak licznie przybyłym gościom mogliśmy zebrać pieniądze, które w tym roku zostaną przeznaczone na ,,wyrównanie szans w leczeniu noworodków”.

Dziękujemy szczególnie:

Wójtowi Gminy Przodkowo , panu Andrzejowi Wyrzykowskiemu

Sławomirowi Kuszowskiemu i Arturowi Ortmann – FHU S.c. ZURT

Domowi Pomocy Społecznej w Kobysewie

Środowiskowemu Oddziałowi Pomocy Społecznej w Kobysewie

Pawłowi i Tomaszowi Serkowskim - Stacja Paliw ,,Orion”

Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich ,,Hopowianki”

Panu Piotrowi Pundzis, właścicielowi firmy ,,Alexander”

Pani Beacie Ludwichowskiej i stowarzyszeniu ,,Tacy Sami”

Zespołowi ,,3D”

Państwu Ewelinie i Rafałowi Czerwinskim oraz Edmundowi Halman- Delikatesy Delux

Pani Reginie Waldowskiej- Teclaw – Kwiaciarnia Lotos