Wiwat Konstytucja!

Utworzono dnia 04.05.2022

Dnia 29 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Pani dyrektor K. Kąkol przypomniała rys historyczny oraz okoliczności uchwalenia Ustawy Rządowej. Uczniowie klasy 5b wraz z wychowawczynią, panią A. Wierzbicką zorganizowali przedstawienie, które przybrało formę sejmiku uczniowskiego. Dowiedzieliśmy się o zasadach wolności, demokracji oraz praworządności. Uczniowie przebrani za szlachtę oraz króla Stanisława Augusta Poniatowskiego odczytali fragmenty konstytucji. Słowo mówione przeplatał chór szkolny, który pod kierunkiem pani M. Krauzy przygotował piękne pieśni patriotyczne. Uczeń klasy 7a, Nikodem Walkusz zachwycił wszystkich pięknym wykonaniem piosenki ,,Sen o Warszawie".

Konstytucja 3 maja

Utworzono dnia 04.05.2022, 20:59