Wycieczka do Rodzinnego Centrum Rozrywki w Gdańsku

Utworzono dnia 14.10.2017

3 października 2017r. uczniowie klasy II, IIIa i IIIb ze swoimi opiekunami udali się do Rodzinnego Centrum Rozrywki w Gdańsku. Od godziny 10.00 braliśmy udział w zajęciach edukacyjno- sportowych nt. ,,Jak pracuje nasze ciało?”. Szalony Profesor Brain zaprosił na niecodzienną lekcję anatomii. Dzieci pod przywództwem Profesora udają się do wnętrza ciała, gdzie transportują tlen jako czerwone krwinki, dowiadują się również o przekazywaniu impulsu nerwowego z mózgu do ręki oraz poznają sposób działania ciała człowieka dzięki licznym zabawom, wspierającym przyswajanie i zapamiętywanie informacji. Jednocześnie był to trening zwinności, szybkości i wytrzymałości. Po zajęciu mieliśmy możliwość korzystania przez cztery godziny z ogólnodostępnych atrakcji Loopys’Wordu: ścieżek sprawnościowych w wielopoziomowym labiryncie, zjeżdżalni, trampolin, armatek pneumatycznych, tuneli, mini ścianki wspinaczkowej, boisk, mostków. Tworzyliśmy konstrukcje przestrzenne w ,,Budowisku”, braliśmy udział w konkursie ,,Top Krzyk”. Każdy miał możliwość przejazdu wyścigówką lub kolejką. Podczas pobytu poprawialiśmy ogólną kondycję fizyczną , poprawialiśmy koncentrację i sprawniejsze przetwarzanie informacji. Każdy uczestnik skorzystał z przekąski, lemoniady , były też lody. Połączyliśmy aktywność fizyczną z dobrą zabawą i umiejętnościami społecznymi, które są niezwykle ważne we współczesnym świecie. Wycieczkę zorganizowała Sabina Czają.

Wycieczka do Rodzinnego Centrum Rozrywki

Utworzono dnia 14.10.2017, 09:31