Wycieczka klas III

Utworzono dnia 20.02.2020

Wycieczka w ramach innowacji ,,Cztery pory roku w przyrodzie”

W dniach 13-14 .02.2020r. uczniowie klas IIIa i IIIb wyjechali do Błękitnej Szkoły we Władysławowie na turnus ekologiczny. Szkoła działa pod patronatem Ministerstwa Środowiska , a mieści się w Nadmorskim Parku Krajobrazowym. Jej celem jest przybliżenie uczestnikom kultury i tradycji regionu. W pierwszym dniu odbyły się zajęcia na temat ,,Bursztynowy Świat sprzed 40 milionów lat”. Dzieci poznały genezę powstania bursztynu i bursztynowych inkluzji. Poznały również owady sprzed 40 mln lat, które są świadectwem zmian jakie zaszły na ziemi. Następnie cała grupa w ramach relaksu skorzystała z basenu w ośrodku- Cetniewo. W drugim dniu pobytu dzieci wzięły udział w warsztatach na temat ,,Kocham rośliny”. Następnie uczyły się samodzielnie wykonywać naturalne mydełka oraz kulki kąpielowe z użyciem suszonych roślin i olejków zapachowych. Kolejny temat dotyczył recyklingu. Dzieci poznawały też historię papieru i papiernictwa. Po zajęciach uczestnicy wycieczki odbyli długi spacer brzegiem morza oraz zrobili pamiątkowe zdjęcia. Ciężko było się rozstać z tym atrakcyjnym miejscem, ale wszystko co dobre szybko się kończy.