Wycieczka na lotnisko

Utworzono dnia 14.10.2017

We wrześniu uczniowie klas IV i V pojechali zwiedzać Port Lotniczy imienia Lecha Wałęsy w Rębiechowie. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą ludzi na lotnisku i jego funkcjonowaniem.

Plan wycieczki był bardzo atrakcyjny. Najpierw musieliśmy przejść przez odprawę bagażową i celną. Przechodziliśmy przez specjalne bramki, które potrafią wykryć wszystkie metalowe przedmioty i prześwietlić bagaż. Tu mieliśmy okazję dowiedzieć się , czego nie należy wnosić na pokład samolotu i co zrobić , aby odprawa odbyła się szybko i sprawnie.

Po zakończeniu odprawy poszliśmy spotkać się ze strażakami. Zobaczyliśmy nowoczesne wozy strażackie, do których mogliśmy wejść . Duże wrażenie zrobiła na nas wielkość i wyposażenie tych pojazdów.  Potem wraz z panią przewodnik poszliśmy do samolotu. Pani powiedziała nam , że jak uda się nam go uruchomić to polecimy na wycieczkę. Próbowaliśmy : przyciskaliśmy różne przyciski, sterowaliśmy, niektórym udało się nawet wprawić skrzydła i ogon samolotu w ruch ale uruchomić się nie dało. Może i dobrze, bo ciekawe czy udałoby nam się wrócić do ukochanej szkoły!

Następnie poszliśmy do hangaru, w którym stał wielki samolot. Pani Sylwia Groszek opowiedziała nam co panowie pracujący w hangarze muszą sprawdzić i wymienić zanim samolot będzie mógł ponownie poszybować w niebo.

Dużą atrakcją wycieczki była przejażdżka autobusem po płycie lotniska. Potem zwiedzaliśmy terminal i obserwowaliśmy startujące i przylatujące samoloty. Na koniec wycieczki oglądaliśmy ,,karuzele” na których kręcą się bagaże podróżnych.

Dziękujemy bardzo pani Sylwii Groszek za zorganizowanie wycieczki oraz wszystkim pracownikom lotniska, którzy przyjęli nas ciepło,  miło i cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania.

Wycieczka na lotnisko

Utworzono dnia 14.10.2017, 09:27