Wycieczka oddziałów przedszkolnych

Utworzono dnia 02.11.2017

Dnia 25.10.2017 r. odbyła się wycieczka autokarowa do Centrum Zabaw Honolulu

mieszczącym się w Gdańsku - Wrzeszczu.

W wycieczce wzięły udział dzieci z oddziałów: 4-latki, 5-latki oraz 6-latki pod opieką nauczycieli: p. Ewy Dawidowskiej – kierownika wycieczki, p. Justyny, p. Iwony, p. Karoliny oraz rodziców w roli opiekunów.

O godz. 7.45, zaraz po zbiórce wyruszyliśmy autokarem z Pomieczyna do Gdańska. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni a także integracja dzieci z grup przedszkolnych. Po około godzinie drogi dotarliśmy na miejsce. Jeszcze w przeddzień wycieczki przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w centrum zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.

Ok godz. 9.00 przybyliśmy do Gdańska gdzie z parkingu wszyscy udaliśmy się do upragnionej sali zabaw. Miłe wrażenie zrobiła na nas pani, która przywitała naszą grupę i oznajmiła o umowach i zasadach jakie panują podczas  pobytu w sali. Następnie czym prędzej udaliśmy się do szatni gdzie po zdjęciu wierzchniej odzieży i obuwia ruszyliśmy do zabawy, która już na nas czekały. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Wysoka zjeżdżalnia znajdowała się na samym szczycie konstrukcji i nie brakowało dzielnych i odważnych, aby ją pokonać. Dzieciaki z wielką chęcią znajdowały sobie zajęcie korzystając także z armatek na piłeczki, samochodów zjeżdżających po torze, trampolin, kącika do gry w piłkę nożną oraz ścianek wspinaczkowych. Atrakcją były również zabawy z animatorkami, które tańczyły z dziećmi oraz przygotowały różne zabawy i konkursy.W czasie trzygodzinnego  pobytu spędzonego na aktywnych zabawach ruchowych każdy z nas spalił mnóstwo kalorii, ale by nabrać sił na nowo postanowiliśmy zapełnić brzuszki smacznymi przekąskami, które przygotowali rodzice.

Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym i bajkowym miejscem Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wsiedliśmy do autobusu, który przybył do Pomieczyna około godz. 13.20. Podczas drogi powrotnej na każdej twarzy  widniał uśmiech, zadowolenie oraz lekkie oszołomienie natłokiem wrażeń. Radość i przeżycia towarzyszyły dzieciom przez następne dni…