Wyjazd gimnazjalistów do teatru

Utworzono dnia 02.01.2017

5 grudnia uczniowie z gimnazjum pojechali na przedstawienie teatralne ,,Wspomnienia narkomanki". Sztuka jest sceniczną adaptacją książki Barbary Rosiek ,,Pamiętnik Narkomanki" z uwzględnieniem zagrożenia dopalaczami. Opowiada o wstrząsającej historii dziewczyny przypadkowo wplątanej w środowisko narkomanów. Widzowie razem z aktorką przeszli przez kolejne etapy choroby, mogli przekonać się jak straszne sieje spustoszenie narkotyk  w organiźmie człowieka. Jedna z dziesięciu osób , która spróbuje narkotyku , uzależni się od niego, a co trzecia z tych , które się uzależnią umrze. Przedstawienie maiało na celu przełamać stereotyp , który dominuje w myśleniu młodych ludzi. A stereotyp jest następujący : ,,mnie się jakoś uda, nie uzależnię się tak szybko". Podczas przedstawienia widzowie dowiedzieli się również skąd się wzięły dopalacze i jakie jest ich działanie. Przedstawienie zostało przygotowane przez Kielecki Teatr Lektur .