Wyjazd uczniów klas II i III SP

Utworzono dnia 16.01.2018

We wtorkowy ranek 9 stycznia 2018r. uczniowie klas drugich i trzecich szkoły podstawowej wraz z opiekunami: p. H. Szeszycką, B. Kuszowską i S. Czaja udali się do Multikina w Gdańsku Wrzeszczu na przedstawienie przygotowane przez aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa pt. " Kuba i Buba czyli savoir-vivre dla dzieci". Na podstawie tekstów Grzegorza Kasdepke mieliśmy się dowiedzieć, co to jest savoir-vivre, jak człowiek dobrze wychowany zachowuje się w różnych sytuacjach,  jak niełatwo jest sprostać zasadom obowiązującym małego dżentelmena i małej damy, że moda przemija a elegancja jest na czasie. O tym wszystkim wie para bliźniaków Kuba i Buba, którzy wciąż się uczą na własnych błędach. Spektakl potrafił utrzymać uwagę widzów, a w odpowiednim miejscu wywołać zdrowy, rześki i naturalny śmiech. Wszyscy uczestnicy zgodnie twierdzili, że było to najlepsze, najciekawsze przedstawienie z oglądanych do tej pory. Miejmy nadzieję, że zasady dam i dźentelmenów uda nam się zauważyć w naszej szkole już od namłodszych uczniów.