Zajęcia profilaktyczne "Cyberprzemoc"

Utworzono dnia 30.03.2021

22 i 24 marca 2021 roku uczniowie klas V-VIII naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach dotyczących zagrożeń, jakie niesie niewłaśwe korzystanie z internetu. „STOP PRZEMOCY – CYBERPRZEMOC” jest programem profilaktycznym realizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach.

Podczas zajęć prowadzonych online przez specjalistę z Cenrum Interencji Kryzysowej, uczniowie dowiedzieli się czym jest cyberprzemoc, uzależnienie od komputera i gier komputerowych. Zostali uwrażliwieni na treści i kontakty, które mogą być dla nich szkoldliwe i niebezpieczne. Uczniowie zapoznali się z metodami i sposobami ochrony swojej prywatości w sieci, a także jak chronić swój komputer przed niebezpiecznymi programami i osobami.

Mamy nadzieję, że zajęcia profilaktyczne w dużym stopniu wpłyną na świadomość młodych ludzi, jak umiejętnie wykorzystywać wolny czas i korzystać z zasobów internetu, nie czyniąc szkód sobie i innym użytkownikom.