Zielone lekcje

Utworzono dnia 25.09.2017

12 września gościliśmy w nasze szkole prawdziwych pasjonatów przyrody i wielbicieli drapieżnych ptaków. Przybyli do nas ze swoimi podopiecznymi:sowami, sokołami i jastrzębiami. Uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas I - IV wzięli udział w lekcji, podczas której dowiedzieli się o roli tych ptaków w przyrodzie, ich budowie, zwyczajach a przede wszystkim mogli podziwiać ptaki z bliska.

. Fiona – sowa z gatunku Płomykówka potrafi poruszać się bezszelestnie. Jest nocnym ptakiem, który polując wykorzystuje jedynie zmysł słuchu. Zimą potrafi namierzyć myszkę pod śniegiem kierując się tylko biciem jej serca.

Flick – sokół wędrowny jest gatunkiem , który praktycznie w Polsce wyginął. Mało kto wie , że jest najszybszym stworzeniem na ziemi. Jastrząb – Harry pochodzi z Ameryki , lubi gnieździć się na kaktusach, których kolce wcale mu nie przeszkadzają. Jest drapieżnikiem , potrafi bardzo długo czatować na ofiarę siedząc wysoko i obserwując teren.

Dyzio to polska sowa dzienna, która w nocy bardzo słabo widzi, poluje rankiem i o zmierzchu. Zakłada gniazdko w przydrożnych drzewach lub opuszczonych budynkach. Bardzo lubi mieszkać blisko ludzi.

Opiekunowie ptaszków opowiadali różne ciekawe przygody, które spotykają ich podczas zajęć z nimi. Muszą bardzo uważać na włosy , gdyż ptaki uwielbiają zmieniać im fryzury. Zajęcia zakończyły się sesją zdjęciową. Każde dziecko mogło zrobić sobie zdjęcie z ulubionym ptakiem.

Bardzo dziękujemy prowadzącym za wizytę w naszej szkole!!!

Zielone lekcje

Utworzono dnia 01.10.2017, 07:45