Zmiany w funkcjonowaniu Szkoły Podstawowej im. Ks. Bronisława Szymichowskiego w Pomieczynie od dnia 9 listopada 2020r.

Utworzono dnia 09.11.2020

Zmiany w funkcjonowaniu Szkoły Podstawowej im. Ks. Bronisława Szymichowskiego  w Pomieczynie od dnia 9 listopada 2020r.

Podstawa prawna

Rozporządzenie MEN z dnia 5 listopada 2020r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID -19

1. Nauka i opieka dla dzieci w oddziałach przedszkolnych pozostaje bez zmian.
  2. W klasach 1-8 obowiązuje zdalne nauczanie. Wszystkie zajęcia odbywają się zgodnie z planem umieszczonym w e- dzienniku. Dodatkowo lekcje online zamieszczone są w kalendarzu na platformie Office 365 Teams.
  3. Lekcje online trwają 30 minut. Pozostały czas ( 15 minut) wykorzystywany jest na indywidualną pracę ucznia.
  4. Kontakt nauczycieli z uczniami i rodzicami odbywa się za pomocą e- dziennika w module wiadomości w godzinach pracy nauczyciela.
  5. Zajęcia z rewalidacji, zajęcia indywidualne, logopedia prowadzone są w szkole – rodzice zapewniają dowóz dzieci we własnym zakresie.
  6. Świetlica szkolna działa bez zmian do godziny 16.00.
  7. Konsultacje dla uczniów klasy 8 będą odbywać się od godziny 7.30 do godziny 8.00. Rodzice lub uczniowie umawiają się na konsultacje bezpośrednio z nauczycielem przedmiotu przynajmniej jeden dzień wcześniej.
  8. Szkoła umożliwia korzystanie z biblioteki szkolnej oraz wsparcia pedagoga ( należy wcześniej zgłosić taką potrzebę).
  9. Rodziców i uczniów prosimy o wyrozumiałość. Nauczyciele nie mają wpływu na jakość Internetu oraz dostępny sprzęt do nauki zdalnej.