ekoPracownia - zielone serce szkoły

ekoPracownia - zielone serce szkoły

Zrównoważony rozwój, ochrona środowiska i gospodarka wodna

Całkowity koszt dofinansowania to 45 000 zł

Nasza szkoła od wielu lat działa w zakresie edukacji ekologicznej. Bierzemy udział w licznych programach i projektach. Prowadzimy zajęcia przyrodnicze na wszystkich etapach edukacyjnych. Współpracujemy z podmiotami działającymi w zakresie ochrony środowiska np. Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja”. Nowocześnie wyposażona pracownia przyrodnicza pomoże rozwinąć naszą działalność edukacyjną i pozwoli w pełni korzystać z dobrodziejstw nauki. Przyjazna sala, nowoczesny sprzęt i kadra, która chętnie działa, bierze udział w szkoleniach, prowadzi dodatkowe zajęcia i organizuje konkursy ekologiczne to prawdziwy przepis na sukces. Aby wykorzystać potencjał naszej ekoPracowni zaplanowaliśmy w naszym harmonogramie pracy na rok szkolny 2023/2024 liczne wydarzenia, warsztaty, nie tylko dla uczniów oraz konkursy. Naszym priorytetem jest jak najszersze rozpropagowanie i wykorzystanie ekoPracowni nie tylko wśród uczniów, ale również wśród społeczności lokalnej.