Dnia 13 października 2023 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Bronisława Szymichowskiego w Pomieczynie uroczyście oddano do użytku ekopracownię przyrodniczą. Ekopracownia w szkole powstała dzięki otrzymaniu dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Gdańsku oraz NFOŚiGW na kwotę 45.000 zł. W uroczystości otwarcia wzięli udział zaproszeni goście. Pan Andrzej Wyrzykowski - wójt gminy Przodkowo życzył nauczycielom oraz uczniom wielu sukcesów oraz realizacji postawionych celów, które przełożą się na świadome i odpowiedzialne korzystanie ze środowiska przyrodniczego. Rada Rodziców podziękowała pani Monice Hrycyk, która była inicjatorką powstania ekoPracowni w naszej szkole, za zaangażowanie i trud włożony w to przedsięwzięcie. Po uroczystym przecięciu wstęgi zaproszeni goście wzięli udział w pokazowej lekcji przyrody, którą poprowadzili uczniowie. Podczas zajęć wykorzystano pomoce dydaktyczne zakupione w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej – ekoPracownia – zielone serce szkoły.