Ciężka praca się opłaca. Tak właśnie wyglądał sierpień i wrzesień w naszej nowo powstającej ekopracowni. Najpierw prace remontowe, sprzątanie a na koniec składanie stolików i krzeseł, aby móz rozpocząć nowy rok szkolny. Natomiast we wrześniu skupiliśmy się już na szczegółach w dekorowaniu sali. Istotę naszej ekoPracowni ma stanowić wygląd estetyka oraz uniwersalność i praktyczność, dlatego w sali umieściliśmy nowe ergonomiczne krzesła, pojedyncze stoliki, regały oraz blat wraz z taboretami laboratoryjnymi. W pracowni bardzo przydatny będzie blat na którym umieszczone zostaną mikroskopy, a taborety laboratoryjne pozwolą uczniom na profesjonalne korzystanie z takiego miejsca pracy i będą mogli poczuć się jak w prawdzimy laboratorium. Takie warunki poprawią komfort pracy uczniów i nauczyciela, a dodatkowa roślinność, obrazy i dodatki sprawią, że wnętrze pracowni stanie się przyjazne i miłe w odbiorze.