Apel z okazji uchwalenia Konstytucji III Maja

Utworzono dnia 27.04.2024

233 lat temu, 3 maja 1791 roku uchwalono konstytucję, Ustawę Rządową, która regulowała ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów, prawa oraz obowiązki człowieka i obywatela. Była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją. Apel poświęcony kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja odbył się 26 kwietnia 2024 r. Akademię rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie społeczność uczniowska wzięła udział w konferencji prasowej dotyczącej faktów związanych z tym podniosłym dniem. Młodsi uczniowie zadawali pytania Kołu Miłośników Historii. Cały apel uświetnił występ chóru szkolnego prowadzonego przez p. Marię Krauzę. Apel został przygotowany przez p. Teresę Sochę, a wystąpili w nim uczniowie z klas VII oraz IV. Celem spotkania było propagowanie wśród uczniów postaw patriotycznych oraz kształtowanie poczucia przynależności do narodu. Cała społeczność szkolna pamiętała o odświętnym galowym stroju.

Apel

Utworzono dnia 27.04.2024, 00:11